Słodko, czekolada, cuda,życie,
RSS
 

Ulotność szczęścia, czyli makaron z sosem winowo- czekoladowym.

23 lut
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Mam dzisiaj wolny dzień. Nie, nie żaden dodatkowy, będę musiała pracować w niedzielę. Więc dla mnie dzisiaj już jest niedziela.

Postanowiłam pozwolić ulotnym chwilom  szczęścia, znaleźć trochę więcej miejsca w mojej świadomości- niż zwykle. Przecież wiele z naszego codziennego nastroju napawa nas szczęściem, musimy to to tylko chcieć zauważyć. Zadowolenie, radość, zaufanie, harmonia, siła, wewnętrzny spokój i wiele, wiele więcej.

Wstałam rano pełna zapału, energii i zaufania do dnia, tak jakbym posiadała czarodziejskie siły w sobie. Przywitałam moich bliskich i dzień uśmiechem ( moment szczęścia) i zabrałam się do dzieła. Nie będę opisywać czynności sprzątania, rozmów telefonicznych itp. Zdradzę tylko, że się nie spieszyłam, robiłam wszystko normalnym tempem, ale z pełną świadomścią. Rozmowa telefoniczna pozostawiła chwilę radości i pewne zaspokojenie (moment szczęścia). Nie chciałam, aby te uczucia mnie od razu opuściły. Postanowiłam ugotować coś fajnego, aby chwila szczęścia się przedłużyła. A czego potrzebuje szczęśliwy człowiek do jeszcze większego szczęścia. Tak, tak czekoladę. Tym razem , nie na słodko, tylko wytrawnie z winem, boczkiem wędzonym i makaronem. Przepis znajdziecie poniżej. Było to tak zwane aktywne gotowanie, które celebruję jak bogini, do którego bardzo zachęcam (moment szczęścia). Przez samą uważną czynność gotowania, zbliżyłam się do siebie, poczułam własną siłę, oddech i kreatywność, a nawet napięcie moich mięśni ( moment szczęścia). Z małych momentów szczęścia zbudowałam rusztowanie na cały dzień. Makaron smakował wyśmienicie ( moment szczęścia).

I to wszystko pozwoliło mi na popołudniowym spacerze zobaczyć las jako jedną całość, a nie tylko pojedyncze drzewa.

Czego i Wam życzę

Print Friendly
 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii o czekoladzie, różności

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • Facebook
  • Nasza Klasa
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×